שירות Video Conference באמצעות תוכנת Zoom

לכל אנשי בית הטכניון הזכות לנצל את תוכנת Zoom ברישיון אישי דרך אתר https://technion.zoom.us
כדי לממש את הרישיון אפשר להתקדם בשלבים הבאים:

  1.  וידוא תפקוד של מצלמה/מיקרופון במחשב, למי שחסר ונדרש, יפנה לממונה הישיר לקבלת פתרון.
  2. התקנת תוכנת client בקישור https://technion.zoom.us/download , ניתן להפעלה גם בטלפון חכם/טאבלט וכו'. התוכנה מתקינה גם תוסף ל outlook המאפשר זימון ישיר מתוכו.
  3. כניסה, מכיוון שהשירות הוא שירות ענני, הוא מופעל על סמך הזדהות אחידה ולכן הפעלת הקישור במחשוב עם logged in user בדומיין staff והקלקה על כפתור Sign in כבר תכניס את המשתמש למערכת. אם מדובר על מחשב חיצוני לדומיין מרכזי, ניתן כמובן להיכנס באמצעות הזדהות אחידה כרגיל user@technion.ac.il (או user@campus.technion.ac.il )

מכיוון שלמערכת תכונות רבות ושימושיות , כמו למשל הקלטת שיחה, תמיכה בטלפון חכם, שיתוף מסך עוד תכונות רבות נוספות , מומלץ בחום לעיין במדריך ראשוני הממוקם כאן.

ניתן להפעיל את התוכנה בשתי צורות עיקריות:

  1.  לארח פגישה (גם במחשב אישי) עם משתמש אחד או יותר. אפשר במידי או בצורה מתוזמנת לפי יומן.
  2.  להצטרף לפגישה שמארח מישהו אחר. האם במחשב אישי או בחדר Zoom. כדי להצטרף לפגישה צריך לקבל זימון עם קישור או מספר פגישה*.

(*) שימו לב שלכל פגישה יש מספר דוגמת 7298261298 , המספר יכול להיות קבוע במקרה של חדר Zoom ציבורי או אישי, או משתנה בכל פגישה ad hoc.

מי שמעוניין לאבזר חדר ישיבות/כיתת לימוד וכו' בציוד מולטימדיה, מומלץ בחום להתאים את החומרה לפי רשימת ציוד מומלץ ע"י Zoom.